Corsair CMSA32GX4M2A2666C18 memory module 32 GB DDR4 2666 MHz
Corsair
plus shipping and customs
Hardware/ Electronic
Corsair
Shipping charges are minimized.
Corsair 1Corsair 2Corsair 3Corsair 4Corsair 5Corsair 625 visitors
are looking at this item
Delivery to US in: 4-8 workdays (only 8 left in stock)
Sales Rank: #1136 in RAM Memory PC
#51874 in Computer
Style: RAM Memory PC
Product No.: 2099387584
Compare with similar items
ITEMS
  "Corsair-Corsair CMSA32GX4M2A2666C18 memory module 32 GB DDR4 2666 MHz-Corsair-Hardware/Electronic" "G.skill-G.Skill Trident Z5 Royal Neo F5-8000J3848H16GX2-TR5NG memory module 32 GB 2 x 16 GB DDR5-G.skill-Hardware/Electronic" "G.skill-G.Skill Trident Z5 Neo RGB F5-6000J2836G16GX2-TR5NS memory module 32 GB 2 x 16 GB DDR5 6000 MHz-G.skill-Accessories" "G.skill-G.Skill Flare X5 F5-6000J3038F16GX2-FX5 memory module 32 GB 2 x 16 GB DDR5 6000 MHz-G.skill-Accessories" "G.skill-G.Skill Trident Z Neo F5-6000J3038F16GX2-TZ5NR memory module 32 GB-G.skill-Accessories"
Item number20993875842101251042210124586521008442322100702385
On offer since14.08.201914.09.202407.09.202429.03.202324.09.2022
Weight0.08kg0.30kg0.30kg0.16kg0.28kg
ManufacturerCorsairG.skillG.skillG.skillG.skill
CategoryHardware/ElectronicHardware/ElectronicAccessoriesAccessoriesAccessories
Internal memory32 GB32 GB32 GB32 GB32 GB
Internal memory typeDDR4 DDR5 DDR5 DDR5 DDR5
Component forPC/Server PC PC PC/Server Notebook
Memory layout (modules x size)2 x 16 GB2 x 16 GB2 x 16 GB2 x 16 GB2 x 16 GB
CAS latency18 38 28 30 40
Memory voltage1.2 V1.45 V1.1,1.4 V1.1,1.35 V1.35 V
Other interesting products in RAM Memory PC
Accessories
Description:
Description:CORSAIR Mac Memory - DDR4 - 32 GB: 2 x 16 GB - SO DIMM 260-PIN - 2666 MHz / PC4-21300 - CL18 - 1.2 V - unbuffered - non-ECC Group RAM manufacturer Corsair Manufacturer Art. Nr. CMSA32GX4M2A2666C18 Modell Mac Memory EAN/UPC 0840006611493 Produktbeschreibung: CORSAIR Mac Memory - DDR4 - 32 GB: 2 x 16 GB - SO DIMM 260-PIN - ungepuffert Produkttyp RAM-Speicher Kapazität 32 GB: 2 x 16 GB Speichertyp DDR4 SDRAM - SO DIMM 260-PIN Erweiterungstyp Systemspezifisch Datenintegritätsprüfung Non-ECC Geschwindigkeit 2666 MHz (PC4-21300) Latenzzeiten CL18 (18-18-18-43) Leistungsmerkmale Ungepuffert Spannung 1.2 V
Details: Allgemein Kapazität 32 GB: 2 x 16 GB Erweiterungstyp Systemspezifisch Speicher Typ DRAM Technologie DDR4 SDRAM Formfaktor SO DIMM 260-PIN Geschwindigkeit 2666 MHz (PC4-21300) Latenzzeiten CL18 (18-18-18-43) Datenintegritätsprüfung Non-ECC Besonderheiten Ungepuffert Spannung 1.2 V
CMSA32GX4M2A2666C18, Value Select
-CL18 18-18-43
-2 Stück
-32 GB
Manufacturer-Nr.: CMSA32GX4M2A2666C18
Manufacturer No.: CMSA32GX4M2A2666C18
Product Safety
Technical specifications
Language
Features
Internal memory32 GB
Memory layout (modules x size)2 x 16 GB
Internal memory typeDDR4
Component forPC/Server
Memory form factor288-pin DIMM
CAS latency18
Memory clock speed2666 MHz
Memory voltage1.2 V